Patronami konkursu fotograficznego Pamiątka, która nie krzywdzi są:
Akcję Pamiątka, która nie krzywdzi wspierają:
Portale:
Magazyny:
Biura i organizacje turystyczne, które przyłączyły się do akcji „Pamiątka, która nie krzywdzi”:
Internetowe
"easygo.pl" www.easygo.pl/
"PodPalmami.pl" podpalmami.pl
"Thomas Cook" www.thomascook.pl
"TravelOne.pl" www.travelone.pl
"TRAVELPUNKT.PL" www.travelpunkt.pl/
"wakacje.pl" www.wakacje.pl/
Ogólnopolskie
"7 islands" www.7islands.pl/
"AFRICA line ADVENTURE CLUB" www.africaline.pl/
"Eventeam" www.eventeam.pl
"Exim Tours" www.eximtours.pl/
"„HOLIDAYS” Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz" www.holidays.com.pl
"Lemur Travel" www.lemurtravel.pl
"LogosTour" www.logostour.pl
"Neckermann Polska" www.neckermann.pl/
"SELECTOURS " selectours.pl/
Województwo Dolnośląskie
"TRAVELLAND " www.travelland.com.pl
"Unique Moments" www.wakacjenabali.pl
Województwo Lubelskie
"Uzdrowisko Nałęczów" www.uzdrowisko-naleczow.com.pl
Województwo Łódzkie
"Konsorcjum Polskich Biur Podróży- Trade & Travel Company" www.konsorcjum.com.pl
Województwo Małopolskie
"ASESTRAVEL Agencja Turystyczna" www.asestravel.pl
"Nautica Centrum Turystyki Podwodnej" www.nautica.pl/
"Prestige Holidays & Tours " www.egzotyka.tv
"Sun Paradise" www.sunparadise.pl
Województwo Mazowieckie
"Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi" www.cityoflodz.pl
"Destino Mexico" www.destino.pl
"New Poland" www.newpoland.pl
"Orka Travel" orkatravel.pl/www/
"Serwis Konsularny Fidziukiewicz i Pawlak " www.serwiskonsularny.pl
Województwo Pomorskie
" EWA Biuro Usług Turystycznych" www.but-ewa.com.pl/
Województwo Śląskie
"ATLAS TOURS " www.atlas-tours.pl/
"Orient Travel" www.orientravel.pl
"Viva club" www.vivaclub.eu/
Województwo Świętokrzyskie
Województwo Wielkopolskie
"Ecco Holiday " www.eccoholiday.com/
"Ecco Travel" www.eccotravel.eu/